Розв'яжіть рівняння: 1) 3x²+10x+3=0 2) x²+9x-22=0 3) x²+4x+4=0 4) x(x-1)-(x-3)(x+3)=(x+2)²-1. 2)

Розв'яжіть задачу.У кінотеатрі кількість місць у ряду на 6 більша за кількість рядів, скільки рядів у кінотеатрі, якщо місць у ньому 432? Срочно!

Ответы на вопрос

Отвечает Зеленин Сергей.

Ответ:

3x²+10x+3=0

Для розв'язання цього квадратного рівняння можна використати формулу дискримінанту:

D = b² - 4ac

a = 3, b = 10, c = 3

D = 10² - 4(3)(3) = 100 - 36 = 64

x₁,₂ = (-b ± √D) / 2a

x₁,₂ = (-10 ± √64) / 2(3)

x₁ = (-10 + 8) / 6 = -1/3

x₂ = (-10 - 8) / 6 = -2

Отже, розв'язками рівняння є x₁ = -1/3 та x₂ = -2.

x²+9x-22=0

Це також квадратне рівняння, тому можна використати формулу дискримінанту:

D = b² - 4ac

a = 1, b = 9, c = -22

D = 9² - 4(1)(-22) = 121

x₁,₂ = (-b ± √D) / 2a

x₁,₂ = (-9 ± √121) / 2(1)

x₁ = (-9 + 11) / 2 = 1

x₂ = (-9 - 11) / 2 = -10

Отже, розв'язками рівняння є x₁ = 1 та x₂ = -10.

x²+4x+4=0

Це квадратне рівняння має вигляд (x+2)²=0. Його можна розв'язати шляхом використання формули (a+b)² = a² + 2ab + b², де a=x, b=2:

(x+2)² = 0

x+2 = 0

x = -2

Отже, розв'язок рівняння є x = -2.

x(x-1)-(x-3)(x+3)=(x+2)²-1

Крок 1: Розкриваємо дужки:

x² - x - (x² - 9) = (x+2)² - 1

Крок 2: Скорочуємо подібні доданки:

x + 9 = x² + 4x + 4 - 1

Крок 3: Переносимо всі члени на одну сторону:

x² + 5x - 14 = 0

Для розв'язання цього квадратного рівняння також можна використати формулу дискримінанту:

D = b² - 4ac

a = 1, b = 5, c = -14

D = 5² - 4(1)(-14) = 81

x₁,₂ = (-b ± √D) / 2a

x₁,₂ = (-5 ± √81) / 2(1)

x₁ = (-5 + 9) / 2 = 2

x₂ = (-5 - 9) / 2 = -7

Отже, розв'язками рівняння є x₁ = 2 та x₂ = -7.

Розв'язання задачі:

Нехай кількість рядів у кінотеатрі дорівнює x. Тоді кількість місць у кінотеатрі дорівнює (x+6)x = x² + 6x. За умовою задачі відомо, що ця кількість місць дорівнює 432:

x² + 6x = 432

x² + 6x - 432 = 0

Тепер можна розв'яз

отметь как лучший ответ