Спочно!!!!!пожалуйста Способом алгебраического сложения решите систему уравнений 2х-1=у² 3у²=2х²-1​


Ответы на вопрос

Отвечает Солонец Денис.

Ответ:

1) Почнемо з першого рівняння:

2х - 1 = у²

2) Перепишемо друге рівняння:

3у² = 2х² - 1

3) Знайдемо значення х в першому рівнянні:

2х = у² + 1

х = (у² + 1) / 2

4) Підставимо це значення х в друге рівняння:

3у² = 2 ((у² + 1) / 2)² - 1

3у² = (у⁴ + 2у² + 1) / 2 - 1

3у² = (у⁴ + 2у² + 1 - 2) / 2

3у² = (у⁴ + 2у² - 1) / 2

5) Помножимо обидві частини на 2, щоб позбутися дробів:

6у² = у⁴ + 2у² - 1

6) Перепишемо це рівняння відносно у:

у⁴ - 4у² + 1 = 0

7) Застосуємо підстановку: p = у²

p² - 4p + 1 = 0

8) Знайдемо корені цього квадратного рівняння:

p = (4 ± √(16 - 4)) / 2

p = (4 ± √12) / 2

p = 2 ± √3

9) Підставимо у² виразу для х:

у² = 2 ± √3

10) Знайдемо значення у:

у = ± √(2 ± √3)

Таким чином, розв'язком системи є пари значень (х, у):

( (у² + 1) / 2, ± √(2 ± √3) )

Объяснение:

Сделай пожалуйста лучшим ответом