Лодка проплыла по течению реки 3 км и по озеру 3 км.По озеру на 1 час больше, чем по течению реки.

Течения реки равна 4 км/ч. Найдите собственную скорость лодки. Пж помогите!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Капустина Даша.

Ответ:2км/год

Объяснение:нехай x год човен проплив по річці 3 км зі швидкістю 3/x км/год. Тоді озером човен плив (x+1)год 3 км зі швидкістю 3x/(x+1) км/год. Знаючи що швидкість течії 4 км/год складе о і розв'яжемо рівняння:

3:x-4=3:(x+1) |*x(x+1)

3x+3-4x^2-4x=3x

-4x^2-4x+3=0 |*(-1)

4x^2+4x-3=0

D=16+4*4*3=64

x=(-4+8):8=0,5

0,5-час за який човен проплив 3 км по річці

Підставояемо 0,5 у 3:x

3:0,5=6(км/год) - ш-ть човна по річці

6-4=2(км/год) - власна ш-ть човна