На двох полицях стоять 36 книжок. Якщо з однієї полиці переставити на другу 4 книжки, то на першій

полиці стане книжок удвічі меньше, ніж на другій. Скільки книжок було на кожній полиці ?

Ответы на вопрос

Отвечает Зияздинов Шамиль.

Нехай на полицях - x книг

Тоді на другий полиці x + 4

На перший полиці x - 4

Після перестановки ми знаємо що на другій полиці в два рази більше книг, тоді:

 \frac{x + 4}{x - 4}  = 2 \\ x + 4 = 2( x - 4) \\ x + 4 = 2x - 8 \\ x - 2x =  - 8 - 4 \\  - x =  - 12 \\ x = 12

На першій полиці 12 книг, а на другій (12*2) 24 книги

Додаємо до першої полиці 4 книги, а з другої забираємо.

12+4 = 16, 24-4 = 20

Відповідь: на першій полиці було 16 книг, а на другій 20 книг