4 кг огірків і 3 кг помідорів разом коштували 170 грн. Після того як огірки подорожчали на 50%, а

помідори подешевшали на 20%, за 2 кг огірків і 5 кг помідорів разом заплатили 180 грн. Знайдіть початкову вартість 1 кг огірків і 1 кг помідорів. У відповідь запишіть початкову вартість 1 кг огірків.можна пожалуста по кроково​

Ответы на вопрос

Отвечает Вологдина Кристина.

Ответ:

58,57 грн

Объяснение:

Позначимо початкову вартість 1 кг огірків як x, а початкову вартість 1 кг помідорів як y.

За першими даними маємо:

4x + 3y = 170 - (1)

Після змін в цінах:

Ціна огірків підвищилася на 50%, тому нова ціна за 1 кг огірків становитиме 1,5x.

Ціна помідорів знизилася на 20%, тому нова ціна за 1 кг помідорів становитиме 0,8y.

Тому, за новими даними маємо:

2(1,5x) + 5(0,8y) = 180

3x + 4y = 90 - (2)

Ми отримали систему з двох рівнянь з двома невідомими:

4x + 3y = 170

3x + 4y = 90

Розв'язавши її, знайдемо значення x:

Метод елімінації:

Множимо перше рівняння на 4, друге - на 3, і віднімаємо друге від першого:

16x + 12y = 680

(9x + 12y = 270)

7x = 410

x = 58,57

Метод підстановки:

З першого рівняння виразимо y:

y = (170 - 4x) / 3

Підставляємо це значення y в друге рівняння:

3x + 4[(170 - 4x) / 3] = 90

9x + 680 - 16x = 270

7x = 410

x = 58,57

Отже, початкова вартість 1 кг огірків дорівнює 58,57 грн