Срочно потріно до 17:05 даю 50 балів ! Токар за певний час мав виготовити 96 деталей.Виготовляючи

що години на 2 деталі більше,ніж планувалося,він виконав завдання на 4 години швидше.Скільки деталей токар планував виготовляти що години?

Ответы на вопрос

Отвечает Кабельдинов Глеб-Сергеевич.

Ответ:

Объяснение:

Нехай запланована кількість деталей - х, тоді фактично він виготовляв х + 2 деталі. Час, за який він мав виконати заплановане завдання 96/х год, а фактично 96/х + 2 год  Складемо рівняння:

96/х - 96/(х + 2) = 4

96(х + 2) - 96х = 4х(х + 2)

96х + 192 - 96х = 4х² + 8х

-4х²- 8х + 192 = 0   | : 4

х² + 2х -  48 =0

D = 2² - 4 (- 48) = 4 + 192 = 196

√D = √196 = 14

х₁ = (-2 - 14)/2 = -8  не задовільняє умові

х₂= (-2 + 14)/2 = 6 деталей токар планував виготовляти щогодини