Робітник мав за певний час виготовити 160 деталей . Проте щодня він виготовляв на 4 деталі більше ,

ніж планував , і закінчив роботу на 2 дні раніше терміну . За скільки днів він виконав роботу ?

Ответы на вопрос

Отвечает Худзик София.

Нехай робітник виконав усю роботу за х днів, тоді повинен був її виконати за (х+2) днів. За один день він виготовляв 160/х деталей, а повинен був виготовляти - 160/(х+2). Знаючи, що щодня він виготовляв на 4 деталі більше, складаємо рівняння:

160/х - 160/(х+2) = 4

160(х+2)-160х=4х(х+2)

160х+320-160х-4х²-8х=0

4х²+8х-320=0  /4

х²+2х-80=0

Д=4+320=324

х₁=-10 - не підходить

х₂=8

Відповідь. за 8 днів.