виконати задачу токар за певний час мав виготовити 60 деталей , але він виготовляв за годину на 3

деталі більше , ніж планував , тому виконав завдання на 1 год швидше. Скільки деталей виготовляв токар щогодини?

Ответы на вопрос

Отвечает Киселёв Михаил.

Ответ:

15 деталей виготовляв токар щогодини

Объяснение:

Кількість деталей,що мав виготовляти токар щогодини приймаємо за х.Фактично токар виготовляв (х+3).За умовою задачі складем рівняння:

60/х  -  60/(х+3) = 1

60(х+3)-60х=х(х+3)

60х+180-60х-х²-3х=0

-х²-3х+180=0

х²+3х-180=0

D = b² - 4ac = 3² - 4·1·(-180) = 9 + 720 = 729

х₁=(-3-27)/2= -15 не задовільняє умові.

х₂= (-3+27)/2=12 д. мав виготовляти щогодини

12+3=15 д. виготовляв токар щогодини