Розв'яжiть рiвняння:x²/2-x=3x/2-x​


Ответы на вопрос

Отвечает Пьянкова Валерия.

Відповідь:

Почнемо зі спрощення правої частини:

3x/2 - x = x/2

Тоді рівняння прийме вигляд:

x²/2 - x = x/2

Можна помножити обидві частини на 2 для того, щоб позбутися дробів:

x² - 2x = x

Тепер можна перенести всі члени на один бік рівняння:

x² - 3x = 0

Можна спростити це рівняння, витягнувши спільний множник x:

x(x - 3) = 0

Отже, x = 0 або x - 3 = 0. Розв'язуючи друге рівняння, маємо:

x - 3 = 0

x = 3

Таким чином, розв'язки рівняння: x = 0 або x = 3.

Пояснення: