Одна із сторін трикутника вдвічі більша за другу та на 3 см більша за третю. Знайдіть найменшу

сторону трикутника, якщо його периметр дорівнює 37 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Якубенко Илья.

Ответ:

Найменща сторона трикутника дорівнює 8 см

Объяснение:

Одна із сторін трикутника вдвічі більша за другу та на 3 см більша за третю. Знайдіть найменшу сторону трикутника, якщо його периметр дорівнює 37 см.​

Нехай АВС - заданий трикутник, його периметр дорівнює 37 см.

Позначимо другу сторону ВС = х (см), тоді перша сторона трикутника (вдвічі більша за другу) : АВ= (см), а третя сторона (так як перша на 3 см більша за третю, то третя на 3 см меньша за першу) : АС= 2х-3 (см).

Периметр трикутника - це сума всіх його сторін, складаємо рівняння:

АВ+ВС+АС=37

2х+х+2х-3=37

5х=37+3

5х=40

х=40:5

х=8

Отже ВС= 8 (см), АВ=2·8=16 (см), АС=2·8-3=16-3=13 (см), бачимо, що найменша сторона трикутника це сторона ВС=8 (см). Її записуємо у відповідь.

Відповідь: 8 см