9. Число 5 є один із коренiв рiвняння 3х² + kx - 15 -0. Знайдіть другий корінь i значення параметра

к.​

Ответы на вопрос

Отвечает Милая Виктория.

Пояснення:

\displaystyle\\3x^2+kx-15=0\ |:3\ \ \ \ \ \ x_1=5\ \ \ \ \ \ x_2=?\ \ \ \ \ \ \ k=?\\\\x^2+\frac{k}{3} x-5=0\\\\\left \{ {{x_1+x_2=-\frac{k}{3} } \atop {x_1*x_2=-5}} \right. \ \ \ \ \ \ \left \{ {{5+x_2=-\frac{k}{3} } \atop {5*x_2=-5\ |:5}} \right.\ \ \ \ \ \ \left \{ {{5+(-3)=-\frac{k}{3}\ |*(-3) } \atop {x_2=-1}} \right.\ \ \ \ \ \ \left \{ {{k=-12} \atop {x_2=-1}} \right.   .

Відповідь: х₂=-1,  k=-12.