При яких значеннях параметра ф сума коренiв рiвняння x^2-2a(x-1)-1=0 дорiвнюе сумi квадратiв його

коренiв

Ответы на вопрос

Отвечает Куанышбаев Абдул-Ахмет.

task/30046639   x² - 2a(x -1) -1 =0  ;  x₁ +x₂ =x₁² +x₂²   ; a -  ?

решение   x² - 2a(x -1) -1 = 0 ⇔x² - 2ax +2a -1 =0

x₁ +x₂ =x₁² +x₂²⇔ x₁ +x₂ =(x₁ +x₂)² - 2x₁*x₂ || x₁ +x₂ =2a ; x*x₂=2a -1 т.Виета ||

2a  =(2a)²- 2(2a -1) ⇔ 2a=4a²- 4a + 2  =0 ⇔ 4a²- 6a + 2 =0 ⇔2a²-3a +1 =0 ⇔

[ a = 1 ; a = 1/2 .

ответ:  0,5 ; 1 .