Х1 та х2 корені квадратного рівняння х2+рх + 3 = 0 знайти р,х1,х2,якщо х2=3х1 Допоможіть будь

ласка дуже терміново ​

Ответы на вопрос

Отвечает Утепов Алан.

x^2+px+3=0

Скористаємося теоремою Вієта. Добуток коренів дорівнює 3:

x_1 \cdot x_2=x_1 \cdot 3x_1=3\\3x_1^2=3\\x_1^2=1\\x_1=\pm 1\\x_2=\pm 3

Розглянемо перший випадок:

x_1=1\\x_2=3\\p=-(x_1+x_2)=-4

Другий випадок:

x_1=-1\\x_2=-3\\p=-(x_1+x_2)=-(-4)=4

Відповідь:

p=-4\\x_1=1\\x_2=3

або

p=4\\x_1=-1\\x_2=-3

Якщо щось незрозуміло — запитуй.