ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ-ЛАСКА!!! ДАЮ 30 БАЛІВ! Із пункту В виїхав велосипедист, а через 45 хв після цього

в тому самому напрямку виїхала вантажівка, яка наздо- гнала велосипедиста на відстані 15 км від В. Знайдіть швидко сті велосипедиста і вантажівки, якщо за 2 год вантажівка про- Їжджає на 48 км більше, ніж велосипедист за 1 год.​

Ответы на вопрос

Отвечает Касимов Даурен.

Пояснення:

Позначимо швидкість велосипедиста як v1, а швидкість вантажівки як v2. Тоді за умовою задачі:

Велосипедист їхав протягом 45 хв, тобто 0.75 години.

Вантажівка їхала протягом 2 годин, тобто 120 хв.

Вантажівка проїхала на 48 км більше, ніж велосипедист за 1 год.

Ми можемо записати наступну систему рівнянь:

v1 * 0.75 + 15 = v2 * 0.75

v1 * 2 = v2 * 2 - 48

Ми маємо дві невідомі (швидкість велосипедиста v1 та швидкість вантажівки v2), тому нам потрібні два рівняння для їх знаходження. Розв'язавши систему рівнянь, ми отримаємо швидкість велосипедиста та швидкість вантажівки:

v1 = 20 км/год

v2 = 44 км/год

Отже, швидкість велосипедиста становить 20 км/год, а швидкість вантажівки - 44 км/год.