Знайти перший член та різницю арифметичної прогресії якщо а4=17 а12=-7


Ответы на вопрос

Отвечает Сорока Таня.

Ответ:

Арифметическая прогрессия :   \bf a_4=17\ ,\ \ a_{12}-7  .

Формула :  \bf a_{n}=a_1+d(n-1)  .

 

\bf a_4=a_1+3d=17\ \ \ \to \ \ \ a_1=17-3d\\\\a_{12}=a_1+11d=-7\ \ \ \to \ \ \ a_1=-7-11d\\\\17-3d=-7-11d\\\\11d-3d=-7-17\\\\8d=-24\\\\\boxed{\ \bf d=-3\ }\\\\a_1=17-3\cdot (-3)=17+9=26\ \ ,\ \ \ \boxed{\bf \ a_1=26\ }