СРОЧНО ДАЮ 20 БАЛЛОВ Знайди частку: 1) (3x)20∶ (3x)16; 2) (2y)34∶ (2y)29; 3) (–5a)17∶ (–5a)14;

4) (10m2)23∶ (10m2)19. 5) (x + 4)8∶ (x + 4)6; 6) (6 – 2a)9∶ (6 – 2a)8; 7) (3b – 2)12∶ (3b – 2)3; 8) (x – y)10∶ (y – x)5

Ответы на вопрос

Отвечает Мясоедова Аня.

Ответ:

Для знаходження частки в цих виразах вам потрібно використовувати властивості степенів і правила ділення. Ось розв'язання кожного прикладу:

1) (3x)²⁰ ÷ (3x)¹⁶:

Частка з однаковими основами в степенях обчислюється відніманням степенів:

(3x)²⁰ ÷ (3x)¹⁶ = 3²⁰-¹⁶ * x²⁰-¹⁶ = 3⁴ * x⁴ = 81x⁴.

2) (2y)³⁴ ÷ (2y)²⁹:

Аналогічно, застосуємо правило віднімання степенів:

(2y)³⁴ ÷ (2y)²⁹ = 2³⁴-²⁹ * y³⁴-²⁹ = 2⁵ * y⁵ = 32y⁵.

3) (–5a)¹⁷ ÷ (–5a)¹⁴:

Тут також віднімаємо степені:

(–5a)¹⁷ ÷ (–5a)¹⁴ = (-5)¹⁷-¹⁴ * a¹⁷-¹⁴ = (-5)³ * a³ = -125a³.

4) (10m²)²³ ÷ (10m²)¹⁹:

Знову віднімаємо степені:

(10m²)²³ ÷ (10m²)¹⁹ = 10²³-¹⁹ * m²³-¹⁹ = 10⁴ * m⁴ = 10,000m⁴.

5) (x + 4)⁸ ÷ (x + 4)⁶:

Тут обидва доданки мають однаковий базис, тому спрощуємо:

(x + 4)⁸ ÷ (x + 4)⁶ = 1 * (x + 4)² = (x + 4)².

6) (6 – 2a)⁹ ÷ (6 – 2a)⁸:

Аналогічно, обидва доданки мають однаковий базис:

(6 – 2a)⁹ ÷ (6 – 2a)⁸ = 1 * (6 – 2a)¹ = 6 - 2a.

7) (3b – 2)¹² ÷ (3b – 2)³:

Тут також обидва доданки однакові:

(3b – 2)¹² ÷ (3b – 2)³ = 1 * (3b – 2)⁹.

8) (x – y)¹⁰ ÷ (y – x)⁵:

Обидва доданки однакові, але з різним знаком:

(x – y)¹⁰ ÷ (y – x)⁵ = -1 * (x – y)¹⁰ = -(x – y)¹⁰.

Отже, результати ділення для кожного прикладу наведено вище.

Объяснение: