є 5 л розчину соляної кислоти. Якщо до неї додати 4 л 100% соляної кислоти, то в новому розчині

відсоток соляної кислоти збільшиться на 30%. Знайти % кислоти у початковому розчині?​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Александра.

Ответ:

Нехай в початковому розчині відсоток соляної кислоти дорівнює х. Тоді маса соляної кислоти в початковому розчині дорівнює 5х г.

Після додавання 4 л 100% соляної кислоти, загальний об'єм розчину становитиме 5 + 4 = 9 л.

За умовою, в новому розчині відсоток соляної кислоти збільшиться на 30%, тобто становитиме (х + 30)%.

Маса соляної кислоти в новому розчині дорівнює (5х + 4 * 100) г.

За формулою відсоткового складу розчину, маємо:

(5х + 4 * 100) / 9 = (х + 30) / 100

Розв'язуючи це рівняння, отримуємо:

500х + 400 = 9х + 270

491х = -130

х = -130 / 491 ≈ -0.265

Отже, вихідний розчин містить -0.265% соляної кислоти. Оскільки відсоток не може бути від'ємним, то вихідний розчин не містить соляної кислоти.

Объяснение:

Не забудь нажать что ответ тебе помог. Удачи ;)