ПОМОГИТЕ!!!!! Є два розчини однієї й тієї самої кислоти, причому концентрація кислоти в першому

розчині дорівнює 30%, а в другому - 10%.1) Змішали 200 грамів першого розчину і 300 грамів другого. Знайдіть концентрацію кислоти в отриманій суміші.2) Скількі грамів води потрібно долити до 100 грамів першого розчину, щоб концентрація кислоти в ньому стала такою самою, як у другому розчині?3) У якому відношенні (маса першого розчину до маси другого розчину) потрібно змішати ці два розчини, щоб отримати розчин із концентрацією кислоти 27,5%?

Ответы на вопрос

Отвечает Сучак Дима.

Ответ:

1)  Концентрація в отриманій суміші дорівнює 24 %

2)  
200 грамів води потрібно долити до 100 грамів першого розчину, щоб концентрація кислоти в ньому стала такою ж, як у другому розчині.

3) Відносно 7: 1 потрібно змішати масу першого і другого розчину щоб отримати розчин з концентрацією кислоти 27,5%

Объяснение:

№1

Найдем массу кислоты первого раствора т.е 30% от 200 гр

0,3 ·200= 60 гр

Найдем массу кислоты второго раствора т.е 20% от 300 гр

0,2·300 = 60 гр

В итоге  масса самой смеси 200+300=500 гр , а масса кислоты   60+60 =120 гр

Найдем концентрацию кислоты в полученной смеси :

\omega =\dfrac{120}{500}\cdot 100  =  24 \%


№2

Масса кислоты  первом 100 граммовом  растворе

0,3 · 100 = 30 гр

Дальше мы просто доливаем воду , от этого масса кислоты не измениться , но ее процентное содержание должно уменьшиться до 10%

( т.е чтобы чтобы концентрация кислоты в новом растворе  стала такой же, как во втором растворе   )

Пусть x - это кол-во грамм воды которое мы доливаем , тогда масса всей смеси будет равна 100+x

Тогда

\cfrac{30 }{100+x}  \cdot 100= 10 ~ \big | :10  \\\\  \cfrac{300}{100+x}=1 \\\\\\ 100+x=300   \\\\ \underline{x=200  \footnotesize  \text{$\sf  (  \Gamma P)$}~~~~~ }  


№3

Пусть масса первого расвора равна  x  , а масса второго раствора y
, масса всей смеси x+y , масса кислоты первого раствора 0,3x  , а втрого 0,1y

Нам нужно взять такое соотношение  x : y  , чтобы концентрация при смешивании двух растворов была равна 27,5%
т.е

\cfrac{0,3x+0,1y}{x+y}\cdot 100 = 27,5\\\\\\  \cfrac{30x+10y}{x+y}   =27,5  \\\\\\ 30x+10y=27,5x+27,5y \\\\  2,5x= 17,5y \\\\ x =7 y

Теперь найдем отношение  двух этих растворов

x : y = 7y : y  = 7 : 1

x : y = 7 : 1