Маємо два водно-сольові розчини. Концентрація солі в першому розчині становить 25%, у другому -

40%. На скільки більше треба взяти кілограмів одного розчину, ніж другого, щоб отримати розчин масою 50 кг, концентрація солі в якому 34%?

Ответы на вопрос

Отвечает Алексеенко Владимир.
Пусть 25% раствора х кг,значит соли в нём 0,25х кг
А 40% р-ра у кг,значит соли там 0,4у кг
Соединили эти растворы, получили х+у=50
Соли в объединённом растворе будет 0,34*50  кг=17,6  кг. или 
0,25х+0,4у=17,6
25х+40у=1760
у=50-х
25х+40(50-х)=1760
25х+2000-40х=1760
15х=240
х=16
у=50-16=34
34-16=18 (кг)
Ответ: 18 кг.