Розв'яжіть рівняння: 1) 0, 8x + 0, 4(x - 7) = 2(0, 6x - 1, 4) 2) (2, 4, 0, 6y)(4y + 15) = 0 3)

(5m + 9)/6 = (7m + 1)/8 ; 4) 28 - 5x = 2x - 7(x - 4) Помогите, сдать надо завтра

Ответы на вопрос

Отвечает Курбатова Виктория.

ответ:

1) 0.8x + 0.4(x - 7) = 2(0.6x - 1.4)

Розкриємо дужки і спростимо рівняння:

0.8x + 0.4x - 2.8 = 1.2x - 2.8

Тепер додамо -0.8x до обох сторін:

0.4x - 2.8 = 1.2x - 2.8

Тепер віднімемо 1.2x від обох сторін:

0.4x - 1.2x - 2.8 = -2.8

-0.8x - 2.8 = -2.8

Тепер додамо 2.8 до обох сторін:

-0.8x = 0

Тепер поділимо обидві сторони на -0.8:

x = 0

2) (2.4 * 0.6y)(4y + 15) = 0

Це рівняння має два множники: 2.4 * 0.6y і 4y + 15. Рівняння буде виконуватися, коли хоча б один з цих множників буде рівний нулю.

1. 2.4 * 0.6y = 0

Цей множник буде рівний нулю, коли y = 0.

2. 4y + 15 = 0

Віднімемо 15 від обох сторін:

4y = -15

Тепер поділимо обидві сторони на 4:

y = -15/4

Отже, рішення цього рівняння - y = 0 і y = -15/4.

3) (5m + 9)/6 = (7m + 1)/8

Спочатку помножимо обидві сторони на 6 та 8, щоб позбутися знаменників:

8(5m + 9) = 6(7m + 1)

Розкриємо дужки:

40m + 72 = 42m + 6

Тепер віднімемо 40m від обох сторін:

72 = 2m + 6

Тепер віднімемо 6 від обох сторін:

66 = 2m

Поділимо обидві сторони на 2:

m = 33

4) 28 - 5x = 2x - 7(x - 4)

Розкриємо дужки на правій стороні:

28 - 5x = 2x - 7x + 28

Тепер додамо 5x до обох сторін:

28 = -5x - 7x + 28

Об'єднаємо -5x і -7x:

28 = -12x + 28

Віднімемо 28 від обох сторін:

0 = -12x

Тепер поділимо обидві сторони на -12:

0 = x

Отже, рішення цього рівняння - x = 0.