Розвяжить ривнняня (2 икс у квадрати+3 икс-1) у квадрати -10 икс у квадрати-15+9=0


Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Женя.

Відповідь: х1=-1 х2=10/8

Пояснення:4х4+9х2+1-10х-15+9=0

4х4-1х2-5=0

Виділимо 4х в четвертому як t в квадраті, а х в квадраті як t. і виходить

4t2-t-5=0

D=1+80=81 Корінь з дискримінант=9

перше х=-b-корінь з дискримінант і поділити на 2а тобто (1-9):8=-1

друге х=-b+Корінь з дискримінант і поділити на 2а тобто (1+9):8=10/8