5. Знайдіть перший член арифметичної прогресії (а),якщо a7= 12,a14 = 40.​


Ответы на вопрос

Отвечает Наливайко Вика.

Відповідь:

a_1=-12

Пояснення:

a_7=12, a_{14}=40,a_1-?

Формула n-ого члена прогресії: a_n=a_1+d(n-1)

d - різниця, шукається за формулою: d=a_2-a_1

Підставимо значення 7 і 14 членів у першу формулу:

a_{7}=a_1+d(7-1)=a_1+7d-d=a_1+6d\\a_{14}=a_1+d(14-1)=a_1+14d-d=a_1+13d

Перетворюємо вирази і знаходимо різницю прогресії:

12=a_1+6d\\40=a_1+13d\\\\a1=12-6d\\a1=40-13d\\\\12-6d=40-13d\\13d-6d=40-12\\7d=28\\d=28/7=4

Знаючи d можна легко знайти перший член прогресії, підставляючи значення d у любудь-який вираз a1:

a_1=12-6d=12-6*4=12-24=-12