Визначте оптичну силу розсіювальної лінзи, якщо розміри предмета 8 см, розміризображення 4 см,

відстань між предметом і зображенням 5 см. (Вважайте, що предмет ійого зображення розташовані перпендикулярно до головної оптичної осі.) ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ямалетдинов Динар.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

h = 8 см

H = 4 см

d - f = 5 см

_________

F - ?

По формуле рассеивающей линзы:

- 1 / F = 1/d - 1/f

1 / F = 1/f - 1/d

F = f·d / (d - f)

Увеличение:

Г = H / h = 4/8 = 0,5

Но

Г = f / d

f = Г·d = 0,5·d

Решим систему уравнений:

d = f + 5

f = 0,5·d

d = 0,5·d + 5

0,5·d = 5

d = 10 см

f = 5 см

F = f·d / (d - f) = 5·10/5 = 10 см