СРОНЧНО!!!!! Знайти час, за який постійна сила в 3 кН, що прикладена до ободу шківа радіусом 5 см

розкручує систему від 2 до 30 об/с. Момент інерції системи складає 1,5кг*м^2 .

Ответы на вопрос

Отвечает Волковысский Александр.

Для знаходження часу, за який система розкручується від 2 до 30 обертів на секунду, можемо скористатися другим законом Ньютона для вращаючихся об'єктів:

Στ = ΔL,

де:

Στ - загальний момент сил, що діють на систему,

ΔL - зміна моменту імпульсу системи.

Знаючи, що момент сили (τ) обчислюється як добуток сили (F) на відстань (r) від осі обертання, ми можемо записати:

τ = Fr.

У нашому випадку F = 3 кН (кілоньютони), або 3000 Н (ньютони), і r = 5 см, або 0,05 м.

Тепер обчислимо момент сили τ:

τ = 3000 Н * 0,05 м = 150 Н·м.

За другим законом Ньютона для вращаючихся об'єктів, зміна моменту імпульсу ΔL може бути виражена як момент інерції системи (J) помножений на зміну кутової швидкості (Δω):

ΔL = J * Δω.

Відомо, що момент інерції системи J = 1,5 кг·м^2. Ми хочемо розкрутити систему від 2 до 30 об/с, що означає, що зміна кутової швидкості Δω = 30 об/с - 2 об/с = 28 об/с.

Тепер можемо обчислити зміну моменту імпульсу ΔL:

ΔL = 1,5 кг·м^2 * 28 об/с = 42 кг·м^2/с.

За другим законом Ньютона, зазначеним вище, момент сил τ є зміною моменту імпульсу ΔL, помноженою на обертовий час (час, за який система розкручується).

Στ = ΔL,

150 Н·м = 42 кг·м^2/с * t.

Тепер можемо розв'язати рівняння для t:

t = (42 кг·м^2/с) / (150 Н·м) ≈ 0,28 с.

Отже, час, за який постійна сила в 3 кН розкручує систему від 2 до 30 об/с, становить приблизно 0,28 секунди.