1.Як змінюється повна енергія ліфта, якщо він піднімається зі сталою швидкістю? 2.Бетонну плиту,

об*єм якої дорівнює 2м куб., кран рівномірно піднімає на висоту10 м упродовж 10с. Визначте потужність, яку розвиває кран. Густина бетону 2200кг/м3.Допоможіть будь ласка!​

Ответы на вопрос

Отвечает Елкин Даниил.

1. Повна енергія ліфта не змінюється, якщо він піднімається зі сталою швидкістю. Повна енергія ліфта складається з потенційної енергії (залежить від висоти) і кінетичної енергії (залежить від швидкості). Якщо швидкість змінюється, змінюється кінетична енергія, але потенційна енергія зберігається, тому повна енергія лишається незмінною.

2. Для визначення потужності крана використовуємо формулу:

Потужність (P) = робота (W) / час (t)

Робота виконується при підніманні плити проти сили ваги на висоту.

Робота (W) = сила (F) * відстань (d)

Сила (F) може бути знайдена за допомогою формули:

Сила (F) = маса (m) * прискорення вільного падіння (g)

Прискорення вільного падіння (g) = 9,8 м/с²

Маса (m) = густина (ρ) * об'єм (V) = 2200 кг/м³ * 2 м³

Відстань (d) = 10 м

Час (t) = 10 с

Підставляємо всі значення в формулу потужності:

Потужність (P) = (маса (m) * прискорення вільного падіння (g) * відстань (d)) / час (t)

Потужність (P) = (2200 кг/м³ * 2 м³ * 9,8 м/с² * 10 м) / 10 с

Потужність (P) = 431200 Вт (або 431,2 кВт)