Срочно!!!!!!!!! Знайдіть перший член і різницю арифметичної прогресії (an), якщо a1 + a6= -12,6;

a5 - a2 = -9

Ответы на вопрос

Отвечает Каракулова Наташа.

Дано арифметическая прогрессия

\displaystyle a_1+a_6=-12.6\\\\a_5-a_2=-9

известно что \displaystyle a_n=a_1+d*(n-1)

тогда

\displaystyle \left \{ {{a_1+a_1+d(6-1)=-12.6} \atop {a_1+d(5-1)-a_1-d*(2-1)=-9}} \right. \\\\\left \{ {{2a_1+5d=-12.6} \atop {4d-d=-9}} \right. \\\\\left \{ {{2a_1+5d=-12.6} \atop {3d=-9; d=-3}} \right. \\\\2a_1+5*(-3)=-12.6\\\\2a_1-15=-12.6\\\\2a_1=2.4\\\\a_1=1.2

значит а₁=1,2   и  d= -3