1. Знайдіть суму перших шістнадцяти членів арифметичної прогресії, якщо її перший та шістнадцятий

члени дорівнюють 3; і -5 2. Знайдіть суму перших шістнадцяти членів арифметичної прогресії, якщо її перший член дорівнює 6, а різниця дорівнює 33. Знайдіть суму перших сорока семи членів арифметичної прогресії, яку задано ось такою формулою загального члена аn=3n-14. Знайдіть суму членів арифметичної прогресії, якщо виключно з 6 по 23, якщо її перший член дорівнює 28, а п'ятий дорівнює 16​

Ответы на вопрос

Отвечает Востротин Денис.

Ответ:

1. –16;

2. 456;

3. 3337;

4. –225

Объяснение:

1. Пользуемся формулой суммы арифметической прогрессии

{S_n} = \displaystyle\frac{{{a_1} + {a_n}}}{2} \cdot n,

где n = 16, {a_1} = 3, {a_{16}} =  - 5.

{S_{16}} = \displaystyle\frac{{3 - 5}}{2} \cdot 16 =  - 16.

2. Пользуемся формулой суммы арифметической прогрессии

{S_n} = \displaystyle\frac{{2{a_1} + d(n - 1)}}{2} \cdot n,

где n = 16, {a_1} = 6, d = 3.

{S_{16}} = \displaystyle\frac{{2 \cdot 6 + 3(16 - 1)}}{2} \cdot 16 = 456.

3. Найдем 1-й и 47-й члены этой последовательности:

{a_1} = 3 \cdot 1 - 1 = 2; {a_{47}} = 3 \cdot 47 - 1 = 140.

Далее применим формулу, указанную в п. 1:

{S_{47}} = \displaystyle\frac{{{a_1} + {a_{47}}}}{2} \cdot 47 = \displaystyle\frac{{2 + 140}}{2} \cdot 47 = 3337.

4. Подставим в формулу общего члена {a_n} = {a_1} + d(n - 1) значения n = 5, {a_1} = 28, {a_5} = 16.

16 = 28 + d(5 - 1), d =  - 3.

Далее сумму членов с 6 по 23 найдем как разность сумм {S_{23}} - {S_5}. Каждую из сумм вычислим по формуле суммы из п. 2.

{S_{23}} = \displaystyle\frac{{2{a_1} + d(n - 1)}}{2} \cdot n = \displaystyle\frac{{2 \cdot 28 - 3(23 - 1)}}{2} \cdot 23 =  - 115,

{S_5} = \displaystyle\frac{{2{a_1} + d(n - 1)}}{2} \cdot n = \displaystyle\frac{{2 \cdot 28 - 3(5 - 1)}}{2} \cdot 5 = 110,

{S_{23}} - {S_5} =  - 115 - 110 =  - 225.