Один з коренів рівняння y²-y-b=0 дорівнює 4. Знайти другий корінь і b.​


Ответы на вопрос

Отвечает Кутняков Данил.

 {y}^{2}  -y  - b = 0 \\ y_{1} = 4 \\  {4}^{2}  - 4 - b = 0 \\ 16 - 4 - b = 0 \\ 12 - b = 0 \\ b = 12

По теореме Виета:

{x}^{2}   + bx + c = 0\\ x_{1}  +  x_{2} =   - b\\ x_{1} x_{2} = c

 {y}^{2}  - y - 12 = 0 \\ y _{1} + y_{2} = 1 \\ y_{1}y_{2}  =  12 \\ y _{1}= 4 \\ y _{2}=  - 3

Ответ: y = - 3 ; b = 12