За покупку канцтоварів на суму 65 копійок Тетяна розрахувалася монетами по 5 I 10 копійок. Всього

вона віддала 9 монет. Скільки серед них було монет по 5 і по 10 копійок,

Ответы на вопрос

Отвечает Pojoga Igor.

Відповідь:Позначимо кількість монет по 5 копійок як "x", а кількість монет по 10 копійок як "y". Тоді ми можемо записати систему рівнянь:

x + y = 9 (всього вона віддала 9 монет)

5x + 10y = 65 (вартість всіх монет, які вона віддала, складає 65 копійок)

Ми можемо вирішити цю систему рівнянь, щоб знайти значення "x" і "y". Для цього ми можемо використати метод елімінації змінних або метод підстановки.

Метод елімінації змінних:

- Помножимо перше рівняння на 5, щоб отримати 5x на лівій стороні:

5x + 5y = 45

- Віднімемо це рівняння від другого рівняння, щоб усунути змінну "x":

5x + 10y = 65

-5y = -20

y = 4

- Підставимо це значення "y" у перше рівняння і знайдемо "x":

x + 4 = 9

x = 5

Отже, Тетяна віддала 5 монет по 5 копійок і 4 монети по 10 копійок.

Пояснення: