На двох полицях 112 книжок. Якщо на другу полицю поставити 30% від кількості, що вже стояла, то на

ній стане на 26 більше, ніж на першій полиці. Скільки книжок було на кожній полнці спочатку?​

Ответы на вопрос

Отвечает Техник Ваня.

Нехай на І полиці було х книжок, тоді на ІІ полиці було 112 - х книжок. Коли на ІІ полицю поставили 30% від кількості, що вже була на ній, то на ній стало 1,3(112 - х) книжок, що на 26 більше ніж на І полиці. Складаємо рівняння.

1,3(112 - х) - х = 26

145,6 - 1,3х - х = 26

- 1,3х - х = 26 - 145,6

-2,3х = -119,6

х = -119,6 : (-2,3)

х = 52.

Отже, на І полиці було 52 книжки, а на ІІ було 112 - 52 = 60 книжок.

Відповідь: 52; 60.

думаю правильно