На трьох книжкових полицях всього 215 книг. Знайди кількість книжок на кожній полиці, якщо відомо,

що на третій полиці в 3 рази більше, ніж на другій, і на 5 менше, ніж на першій.

Ответы на вопрос

Отвечает Охотников Павел.

Ответ:

Позначимо кількість книжок на другій полиці як х. Тоді на третій полиці буде 3х - 5 книг, а на першій - х + 3х - 5 = 4х - 5 книг.

За умовою задачі, сумарна кількість книжок на трьох полицях дорівнює 215:

x + (3х - 5) + (4х - 5) = 215

8х - 10 = 215

8х = 225

x = 28.125

Отже, на другій полиці має бути близько 28 книг, на третій - близько 79 книг, а на першій - близько 87 книг. Оскільки кількість книг повинна бути цілим числом, можна округлити значення до найближчого цілого числа. Таким чином, на другій полиці буде 28 книг, на третій - 79 книг, а на першій - 88 книг.