Розв’яжи задачу, склавши рівняння: На трьох полицях знаходиться 70 книг. На першій полиці в два

рази більше книг, ніж на другий, а на третій - на 5 книг менше, ніж на першій. Скільки книг на кожній полиці? Запиши відповідь: На першій полиці книг . На другій полиці книг . На третій полиці книг .

Ответы на вопрос

Отвечает Ткаленко Діана.

Ответ:

перша полиця:30 книг

друга полиця:15 книг

третя полиця:25 книг

Объяснение:

Позначимо кількість книг на другій полиці як х.

Тоді кількість книг на першій полиці

буде 2х (в два рази більше, ніж на другій), а кількість книг на третій полиці буде 2х-5 (на 5 книг менше, ніж на першій).

За умовою задачі сумарна кількість книг на трьох полицях становить 70:

2x + x + (2x-5)=70

Розв'язуємо це рівняння:

5x - 5 = 70

5x= 75

X=15

Таким чином, на другій полиці є 15 книг,

2x + x + (2x-5)=70

Розв'язуємо це рівняння:

5x - 5 = 70

5x=75

x=15

Таким чином, на другій полиці є 15 книг, на першій - 30 книг (2x), а на третій - 25 Книг (2х - 5).

Отже, кількість книг на кожній полиці складає:

перша полиця: 30 книг

друга полиця: 15 книг

третя полиця: 25 книг