Розв’яжи задачу, склавши рівняння: На трьох полицях знаходиться 75 книг. На першій полиці в два

рази більше книг, ніж на другий, а на третій - на 10 книг менше, ніж на першій. Скільки книг на кожній полиці?

Ответы на вопрос

Отвечает Андрияненкова Татьяна.

Для Русских: 17 книг на первой полке, 34 на второй полке, 24 на третьей

Для Украинцев: 17 книг на першій полиці, 34 на другій полиці, 24 на третій

Отвечает Фоменко Елизавета.

Відповідь:

На першій полиці 34 книги, на другій полиці 17 книг, а на третій полиці 24 книги.

Пояснення:

Кількість книг на другій полиці позначимо Х, на першій - 2Х, а на третій - 2х-10. Тоді складемо рівняння:

перша полиця...друга полиця...третя полиця...разом на трьох полицях

        2х             +        х               +     2х-10           =               75

2х+х+2х-10=75

5х-10=75

5х=75+10

5х=85

х=85 : 5

х=17 - 17 книг на другій полиці.

На першій вдвічі більше, отже 17*2=34 книги.

На третій на 10 книг менше, аніж на першій, тобто 34-10=24 книги

Перевірка: 17+34+24=75