Розв’яжи задачу, склавши рівняння: На трьох полицях знаходиться 100 книг. На першій полиці в два

рази більше книг, ніж на другий, а на третій - на 10 книг менше, ніж на першій. Скільки книг на кожній полиці?

Ответы на вопрос

Отвечает Бычок Егор.

Ответ:

Позначимо кількість книг на другій полиці як "x". Тоді на першій полиці буде 2x книги, і на третій - (2x - 10) книг.

За умовою задачі сума книг на всіх трьох полицях дорівнює 100. Ми можемо записати це у вигляді рівняння:

x + 2x + (2x - 10) = 100

Тепер розв'яжемо це рівняння:

5x - 10 = 100

5x = 100 + 10

5x = 110

x = 110 / 5

x = 22

Отже, на другій полиці є 22 книги, на першій полиці - 2x = 2 * 22 = 44 книги, а на третій полиці - 2x - 10 = 2 * 22 - 10 = 44 - 10 = 34 книги.

Отже, на першій полиці 44 книги, на другій - 22 книги, а на третій - 34 книги.