Внутрішній опір джерела 0,1 Ом, а ЕРС 4В. Джерело замкнули на резистор опором 1,9 Ом. Який спад

напруги на зовнішній частині кола? На внутрішній частині кола? У скільки разів струм у колі менший за струм короткого замикання?

Ответы на вопрос

Отвечает Осипова София.
**Спад напруги на зовнішній частині кола**

За законом Ома для ділянки електричного кола, спад напруги на резисторі дорівнює:

```
U = IR
```

де I - сила струму в колі, R - опір резистора.

Сила струму в колі визначається законом Ома для повного кола:

```
I = E / (R + r)
```

де E - ЕРС джерела, r - внутрішній опір джерела.

Підставляючи вираз для сили струму в рівняння для спаду напруги, отримуємо:

```
U = E / (R + r) * R
```

```
U = E * R / (R + r)
```

У нашому випадку:

```
U = 4 В * 1,9 Ом / (1,9 Ом + 0,1 Ом)
```

```
U = 7,6 В
```

Отже, спад напруги на зовнішній частині кола становить 7,6 В.

**Спад напруги на внутрішній частині кола**

Внутрішній опір джерела також чинить опір струму, тому на ньому також виникає спад напруги.

Спад напруги на внутрішньому опорі дорівнює:

```
U = I * r
```

Підставляючи вираз для сили струму, отримуємо:

```
U = E / (R + r) * r
```

```
U = E * r / (R + r)
```

У нашому випадку:

```
U = 4 В * 0,1 Ом / (1,9 Ом + 0,1 Ом)
```

```
U = 0,2 В
```

Отже, спад напруги на внутрішній частині кола становить 0,2 В.

**Співвідношення струмів**

Струм короткого замикання визначається законом Ома для повного кола:

```
I_zk = E / r
```

У нашому випадку:

```
I_zk = 4 В / 0,1 Ом
```

```
I_zk = 40 А
```

Сила струму в колі визначається законом Ома для повного кола:

```
I = E / (R + r)
```

У нашому випадку:

```
I = 4 В / (1,9 Ом + 0,1 Ом)
```

```
I = 2,1 А
```

Отже, струм у колі у 19 разів менший за струм короткого замикання.

```
I / I_zk = 2,1 А / 40 А
```

```
I / I_zk = 1/20
```

```
I / I_zk = 0,05
```

Відповідь:

* Спад напруги на зовнішній частині кола становить 7,6 В.
* Спад напруги на внутрішній частині кола становить 0,2 В.
* Струм у колі у 19 разів менший за струм короткого замикання.

@studyworkss - Тг канал. Приєднуйся, тут тобі допоможуть вирішити всі завдання які буде потрібно