Середнє арифметичне двох додатніх чисел на 30% менше, ніж одне з них. На скільки відсотків це

середне арифметичне більше за інше число? ПЖ РЕШИТЕ БЫСТРЕЕСДАВАТЬ ЧЕРЕЗ 15 МИНУТ​

Ответы на вопрос

Отвечает Калинина Виктория.

Позначимо два додатні числа як "x" і "y". За умовою задачі, середнє арифметичне цих чисел менше за одне з них на 30%. Це можна записати так:

Середнє арифметичне (x і y) = x - 0.3x = 0.7x

Тепер ми хочемо знати, на скільки відсотків це середнє арифметичне більше за число "y". Для цього обчислимо різницю між цими числами:

Різниця = 0.7x - y

Тепер обчислимо відсоток, на який ця різниця більша за число "y" і виразимо його у відсотках:

Відсоток = [(0.7x - y) / y] * 100%

Зараз ми можемо підставити це вираз у чисельник і роздільник:

Відсоток = [(0.7x / y - y / y)] * 100%

Враховуючи, що y / y = 1, ми отримаємо:

Відсоток = [(0.7x / y - 1)] * 100%

Отже, на скільки відсотків середнє арифметичне більше за число "y" дорівнює [(0.7x / y - 1)] * 100%.

Ответ:

Объяснение: