Середнє арифметичне семи чисел дорівнює 15,6, а середне арифметичне iнших трьох чисел - 7, 9 .

Обчисли середнє арифметичне цих десяти чисел.​

Ответы на вопрос

Отвечает Гулаков Никита.

Ответ:

Нехай числа, які мають середнє арифметичне 15,6, будуть a₁, a₂, a₃, a₄, a₅, a₆, a₇, тоді:

(a₁ + a₂ + a₃ + a₄ + a₅ + a₆ + a₇) / 7 = 15,6

Також нехай числа, які мають середнє арифметичне 7,9, будуть b₁, b₂, b₃, тоді:

(b₁ + b₂ + b₃) / 3 = 7,9

Щоб знайти середнє арифметичне всіх десяти чисел, нам потрібно знайти суму всіх цих чисел та поділити на їх кількість. Отже:

(a₁ + a₂ + a₃ + a₄ + a₅ + a₆ + a₇ + b₁ + b₂ + b₃) / 10

Ми можемо виразити b₁, b₂, b₃ з другого рівняння:

b₁ + b₂ + b₃ = 3 × 7,9

b₁ + b₂ + b₃ = 23,7

Тоді:

(a₁ + a₂ + a₃ + a₄ + a₅ + a₆ + a₇ + 23,7) / 10 = (7 × 15,6 + 23,7) / 10

(a₁ + a₂ + a₃ + a₄ + a₅ + a₆ + a₇ + 23,7) / 10 = 124,5 / 10

(a₁ + a₂ + a₃ + a₄ + a₅ + a₆ + a₇ + 23,7) / 10 = 12,45

Відповідь: середнє арифметичне цих десяти чисел дорівнює 12,45.

Отвечает Шустова Елизавета.

Відповідь:22 12

Пояснення: