Знайдіть a10 і S15 для арифметичної прогресії: -12,5; -11; -9,5;...


Ответы на вопрос

Отвечает Торощина Анастасия.

Ответ:  1.  -60.

Объяснение:

Дано.  -12,5; -11; -9,5;... арифметичної прогресії.  Знайдіть a10 і S15.

--------

Решение.

a1=-12,5;

a2= -11;

a3=-9,5;

----------------

d=a(n+1)-an = -9.5 - (-11) = -9.5 +11 =1.5.

d=1,5.

-------------

an=a1+(n-1)d.

a10=-12.5 +9*1,5 = -12.5 + 13.5=1.

a10=1.

--------

Sn=n*(a1+an)/2.

a15 = -12.5+14*1.5=-12.5+21=8,5;

a15 = 8,5.

-------------

S15 = 15(-12.5+8.5)/2=15*(-4)= -60.

S15=-60.