Автобус і легковий автомобіль виїхали одночасно назустріч один одному з двох міст, відстань між

якими 1260 км. Швидкість автобуса на 15 км/год менша від швидкості автомобіля. Через 7 год після початку руху відстань між ними дорівнювала 525 км. Знайдіть швидкість автобуса​

Ответы на вопрос

Отвечает Гончаров Богдан.

Обозначим за x скорость автобуса, тогда x+15 - это скорость автомобиля. За семь часов автобус проехал 7x, а автомобиль за такое же время проехал 7(x+15), значит вместе они проехали 7x+7(x+15), а значит

7x+7(x+15)=1260-525\Leftrightarrow 7x+7x+105=735\Leftrightarrow 14x=630\Rightarrow x=45

Отвечает Хвиюзова Арина.

Ответ:

45 км/год.

Объяснение:

Нехай швидкість автомобіля х км/год, тоді швидкість автобуса х-15 км/год. Автобус за 7 год проїхав 7(х-15) км, автомобіль за 7 год проїхав 7х км.  Разом за 7 годин вони проїхали 1260-525=735 км.

Маємо рівняння: 7х+7(х-15)=735

7х+7х-105=735

14х=840

х=60 (швидкість автомобіля)

Швидкість автобуса 60-15=45 км/год.