. Є дві таці з тістечками – синя і червона. Відомо, що на червоній таці тістечок на 3 менше, ніж на

синій, а якщо на синю тацю докласти ще 7 тістечок, на ній їх стане вдвічі більше, ніж на червоній. Скільки тістечок на обох тацях разом? розвязати за допомогою системи рівнянь

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Салтанат.

Пояснення:

Нехай на синій таці - х тістечок, а на червоній - у тістечок.   ⇒

\left \{ {{x-3=y} \atop {x+7=2y}} \right.

Віднімаємо від другого рівняння перше:

у=10    ⇒    х-3=10      х=13.

x+y=13+10=23.

Відповідь: разом на обох тацях 23 тістечкa .

Отвечает Оганесова София.

Відповідь: 23 тістечка на обох тацях разом

Пояснення:

Нехай х тістечок - на червоній таці, а у- на синій, за умовами задачі складемо систему рівнянь

\left \{ {{x+3=y \atop {\frac{y+7}{x} =2}} \right. \left \{ {y=x+3} \atop {(x+3)+7=2x}} \right. \left \{ {{y=x+3} \atop {10=2x-x}} \right.\left \{ {{y=x+3} \atop {x=10}} \right.\left \{ {{y=10+3} \atop {x=10}} \right. \left \{ {{y=13} \atop {x=10}} \right.

на червоній таці-10 тістечок, а на синій -13 тістечок

Знайдемо скільки тістечок на обох тацях разом:

10+13=23(т.)