Знайти суму вісімнадцяти перших членів арифметичної прогресії (аn) 5;9;13;19;...


Ответы на вопрос

Отвечает Сабитов Марат.

Ответ:

сума первых восемнадцати членов прогрессии равна 702

Объяснение:

Арифметическая прогрессия

а₁ = 5

а₂ = 9

а₃ = 13

d = aₙ - aₙ₋₁ = a₂ - a₁ = 9 - 5 =4

Формула для суммы

\displaystyle S_n=\frac{2a_1+4(n-1)}{2} *n

В нашем случае

\displaystyle S_{18}=\frac{2*5+4(18-1)}{2} *18=(10+68)*9=702

#SPJ1