Знайдіть корені рівняння:3х-5/х²-1=3х+2/х²+х-6х-5/х²-х​


Ответы на вопрос

Отвечает Руткевич Анжела.

Ответ:

Спочатку необхідно скоротити спільні множники у чисельнику і знаменнику дробів, що знаходяться з обох боків рівності:

(3х - 5) / (x² - 1) = (3х + 2) / (x² + х - 6х - 5) / (x² - х)

(3х - 5) / (x²-1) = (3х + 2) / (x² - 7x - 5) / (x² - x)

(3х - 5) / ((x - 1) * (x + 1)) = (3х + 2) / ((x - 5) * (x + 1)) / (x * (x - 1))

Після спрощення рівняння залишається:

(3х - 5) / (x - 1)(x + 1) = (3х + 2) / (x - 5)x(x - 1)

Помножимо обидві сторони рівняння на спільний знаменник:

(x - 5)x(x - 1)(3х - 5) = (x - 1)(x + 1)(3х + 2)

3x³ - 20x² + 35x - 15 = 3x² + x - 2

3x³ - 23x² + 34x - 13 = 0

Перевіримо на цілочисельні корені за допомогою теореми Раця:

Коренями можуть бути лише цілі числа, які діляться на -13 або 3.

Спробуємо підставити значення x і перевіримо рівність, щоб перевірити, чи вони є коренями цього рівняння. Швидко виявляється, що ніякі цілі числа не задовольняють цього рівняння.

Отже, це рівняння не має цілочисельних коренів. Ці корені можуть бути розраховані тільки числовими методами.

Отвечает Громов Даниил.

Ответ:

Спочатку зведемо обидві частини рівняння до спільного знаменника:

3х-5/х²-1=3х+2/х²+х-6х-5/х²-х (3x - 5) / (x^2 - 1) = (3x + 2) / (x^2 + x) - (6x - 5) / (x^2 - x)

Тепер ми можемо знайти спiльний знаменник для правої частини рiвняння:

(3x - 5) / (x^2 - 1) = [(3x + 2)(x^2 - x) - (6x - 5)(x^2 + x)] / [(x^2 + x)(x^2 - x)]

Тепер ми можемо скоротити обидвi частини рiвняння на (х²-1):

(3x - 5) = [(3x + 2)(x^2 - x) - (6x - 5)(x^2 + x)] / [((х+1)(х))(х²-x)]

Розкривши дужки в правiй частинi рiвняння та скоротивши її на х отримаємо:

(3x-5)=((3(x+1)-6(x+1)))/(х(x+1))

Розкривши дужки в правiй частинi рiвняння та скоротивши її на х отримаємо:

(3(x+1)-6(x+1))/(х(x+1))=-9/(х(x+1))

Тепер ми можемо помножити обидві частини рівняння на х(х+1):

(3(x+1)-6(x+1))=-9