При якому додатньому значенні х вирази 2х-2, х+3 та х+6 є послідовними членами геометричної

прогресії?

Ответы на вопрос

Отвечает Осинцев Сергей.

Відповідь:

x=3

Пояснення:

якщо другий член поділити на перший- то це є q=\frac{x+3}{2x-2}


якщо третій член поділити на другий- це теж q =\frac{x+6}{x+3}
Складемо рівняння   q=q
\frac{x+3}{2x-2}=\frac{x+6}{x+3}  ;

(х+3)(х+3)=(х+6)(2х-2);

х²+6х+9=2х²-2х+12х-12;

0=2х²-х²+10х-6х-12-9;

х²+4х-21=0

D=4²-4*1(-21)=16+84=100, √D=10

x_{1}=\frac{-4-10}{2*1}=-7\\ \\ x_{2}=\frac{-4+10}{2}=3

Отвечает Феєр Еріка.

Складемо рівняння використовуючи факт, що q=\frac{b_1}{b_2}=\frac{b_3}{b_2}=...=\frac{b_{n}}{b_{n-1}}

\frac{x+3}{2x-2}=\frac{x+6}{x+3},\\(x+3)^2=(2x-2)(x+6),\\x^2+6x+9=2x^2+12x-2x-12,\\x^2+6x+9-2x^2-12x+2x+12=0,\\-x^2-4x+21=0,\\x^2+4x-21=0,\\x_1=-7, x_2=3

Отже, шукане додатнє значення x дорівнює 3