Число -12 є коренем рівняння х^2 + 15х + а = 0. Знайти значення а і другий корінь рівняння. повне

рішення

Ответы на вопрос

Отвечает Зубов Владимир.

\displaystyle\bf\\x^{2} +15x+a=0\\\\x_{1} =-12\\\\(-12)^{2} +15\cdot(-12)+a=0\\\\144-180+a=0\\\\a-36=0\\\\\boxed{a=36}\\\\Teorema \ Vieta \ : \ \\\\x_{1}+ x_{2} =-15\\\\x_{2} =-15-x_{1} =-15-(-12)=-15+12=-3\\\\\boxed{x_{2} =-3}