З пункту А в пункт В вийшов пішохід. Через 3 год назустріч йому виїхав велосипедист. Відстань між

пунктами А і В дорівнює 44 км. Відомо, що швидкість велосипедиста на 8 км/год більша за швидкість пішохода. Знайдіть швидкість велосипедиста і швидкість пішохода, якщо до зустрічі пішохід був у дорозі 5 год.

Ответы на вопрос

Отвечает Сдержикова Дарья.

Відповідь:

Швидкість пішохода 4 км/год, а швидкість велосипедиста 12 км/год.

Пояснення:

Позначимо швидкість пішохода як Х км/год., у такому разі швидкість велосипедиста дорівнює ( Х + 8 ) км/год. Пішохід був у дорозі 5 годин, та за цей час полодав відстань у 5Х км, а велосипедист був у дорозі 5 - 3 = 2 години, та за цей час полодав відстань у 2( Х + 8 ) км. Відстань між пунктами А і В дорівнює 44 км. Маємо рівняння:

5Х + 2( Х + 8 ) = 44

5Х + 2Х + 16 = 44

7Х = 44 - 16 = 28

Х = 28 / 7 = 4 км/год - швидкість пішохода.

4 + 8 = 12 км/год - швидкість велосипедиста.