пароплав за 3 години пройшов за течією 75 км, а за 2 години проти течії - 40 км. Яка швидкість

пароплава у стоячій воді і яка швидкість течії річки?

Ответы на вопрос

Отвечает Дорошенко Паша.
Позначимо швидкість пароплава у стоячій воді як Vп, а швидкість течії річки як Vт.

За формулою шлях = швидкість час, можемо записати два рівняння:
(1) 75 = V_п 3
(2) 40 = Vп * 2 - Vт 2

З першого рівняння отримуємо:
V_п = 75 / 3
V_п = 25

Підставимо це значення в друге рівняння:
40 = 25 2 - Vт * 2
40 = 50 - Vт 2
V_т 2 = 10
Vт = 10 / 2
Vт = 5

Отже, швидкість пароплава у стоячій воді (без течії) дорівнює 25 км/год, а швидкість течії річки дорівнює 5 км/год.