8. Катер пройшов 12 км проти течії річки і 5 км за течією за час, який йому знадобився б для

проходження 18 км по озеру. Яка власна швидкість катера, Якщо швидкість течії річки 3 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Волков Акылбек.

Ответ:

Відповідь: 27 км / год - власна швидкість катера.

Объяснение:

Нехай власна швидкість катера Х км / год, тоді швидкість за течією =

= (Х + 3) км / год, а проти течії = (Х - 3) км / год.

Час за течією складе: 5 / (Х + 3)

Час проти течії складе: 12 / (Х-3)

Час по озеру: 18 / Х

Складемо рівняння:

5 / (Х + 3) + 12 / (Х-3) = 18 / Х (спільний знаменник ур-ня = Х (Х + 3) (Х-3))

5Х ^ 2 -15X + 12Х ^ 2 + 36X = 18X ^ 2 - 162

Х ^ 2 + 21X + 162 = 0

D = 441 + 648 = 1089

D = 33

X1 = (-21 + 33) / - 2 = -6 (за умовою завдання отріц.ответ не підходить)

X2 = (-21-33) / -2 = 27

(украинский язык не знаю, прошу прощения если что-то в словах не правильно)