Човен проплив 5 км за течією і 3 км проти течії річки, на весь шлях витратив 40 хв. Знайти

швидкість човна якщо швидкість течії 3км/год?

Ответы на вопрос

Отвечает Жаріков Олег.

Ответ:х  км/ч - швидкість човна

х+3 км/ч -  швидкість за течією річки

х-3  км/ч- швидкість проти течії річки

5/(х+3) ч- час шляху по течії річки

3/(х-3) ч -проти течії

40 мин.  40 мин=2/3 ч

5/(х+3)+3/(х-3)=2/3

5*3(х-3)+3*3(х+3)=2(х-3)(х+3)

15х-45+9х+27=2х² -18

2х² -24х =0

х²-12х=0

х(х-12)=0

х=0

х-12=0

х=12(км/ч)

Объяснение: