катер за 5 год руху за течією проходить на 70км. більше ніж за 3 год руху проти течії.Знайдіть

швидкість катера в стоячій воді та швидкість течії якщо за 9 год руху озером він проходить стільки ж кілометрів скільки за 10 год руху проти течії річки.Допоможіть будь ласка.

Ответы на вопрос

Отвечает Шевченко Анатолий.

Ответ:

Нехай швидкість течії - у, катера - х

З другого рівняння

9х=10(х-у)

9х=10х-10у

х=10у.

Повернемось до першого рівняння з заміною:

5*(10у+у)=3*(10у-у)+70

55у=27у+70

28у=70

у=70/28=2,5

Шв.течії - 2,5 км/год,катера - 2,5*10=25 км/год.