До мідного дроту з площею поперечного перерізу 2 мм2 підвісили вантаж масою 4 кг. Знайдіть

механічну напругу в дроті та його відносне видовження. ( прийміть g = 10 м/с2, Е = 120 ГПа) Відповідь округліть до сотих.​

Ответы на вопрос

Отвечает Александров Артём.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

S = 2 мм² = 2·10⁻⁶ м²

m = 4 кг

E = 120 ГПа = 12·10⁹ Па

____________________

σ - ?

ε - ?

1)

Вес груза:

F  = m·g = 4·10 = 40 Н

Тогда механическое напряжение:

σ = F / S = 40 / (2·10⁻⁶) = 20·10⁶ Па

2)

По закону Гука:

σ = ε·Е

тогда относительное удлинение:

ε = σ /E

ε = 20·10⁶ / (12·10⁹) ≈ 1,7·10⁻³       или   ε ≈ 0,2%